ممیزی انرژی و مدیریت انرژی در بخش ساختمان
ممیزی انرژی در ساختمان، شامل یك معاینه‌ دقیق به منظور تعیین چگونگی مصرف انرژی، برآورد میزان هزینه‌های اولیه، شناسایی فرصت‌های صرفه‌جویی می‌باشد.

بیشتر...

ساختمان های انرژی صفر و بهینه سازی مصرف انرژی
بخش بزرگی از انرژی تولیدی در کشور در ساختمان‌ها و به منظور تولید شرایط آسایش دمایی هزینه می‌شود. این امر نه تنها هزینه‌ی زیادی را به اقتصاد برای تولید این انرژی تحمیل می‌کند، بلکه، از قدرت صادرات کشور در زمینه‌ انرژی نیز می‌کاهد.بنابراین مدیریت انرژی در ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر...

تاسیسات ساختمان؛ تجهیزات سرمایش و گرمایش
مكانيزم كاراسپلیت داکت مشابه كولرهاي گازي مي باشد. اما مزايايي كه به همراه دارد باعث شده است تا گزينه اول مهندسيني باشند كه مي خواهند از سيستم هاي اسپليت استفاده كنند.

بیشتر...

تاسیسات ساختمان؛ تجهیزات سرمایشی
.چیلر دستگاهی جهت ایجاد برودت بر اساس عمل تراکمی و یا جذبی یک مایع می‌باشد. همچنین این دستگاه يک مبدل حرارتي است که آب سرد جرياني در کويل فن کويل يا هواساز را تهيه مي کند

بیشتر...

تاسیسات ساختمان؛ تجهیزات گرمایشی
در سيستم حرارت مركزي كه با عنوان شوفاژ مطرح مي شود، در محلي به نام موتورخانه دستگاه هايي از قبيل ديگ، مشعل، پمپ، و... نصب شده.

بیشتر...

تاسیسات ساختمان؛ انواع سیستم های تهویه مطبوع
سیستم های تهویه که برای سرمایش و گرمایش ساختمان ها از آن ها بهره برده می شود در دو دسته متداول تمام آبی و تمام هوایی تقسیم بندی می شوند.

بیشتر...

بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت سیمان با بازیافت حرارت خروجی (WHR)
صنعت سیمان یکی از صنایع بزرگ انرژی‌بر محسوب می‌شود که بخش نسبتاً بزرگی از انرژی مصرفی در آن، در طی فرآیند پخت کلینکر به مخلوط سیمان داده و پس از خروج مخلوط از کوره در گریت‌کولرها، بدون استفاده مستقیماً وارد محیط می‌گردد.

بیشتر...

بهنیه سازی مصرف انرژی با استفاده درایو سرعت متغیر در الکتروموتور فن‌ها
موتورهای الكتریكی براساس امكان تولید گشتاور خروجی مورد نیاز تجهیز دواری كه آن را به حركت در می‌آورند (مانند پمپ، فن، كمپرسور و ..) و پس از محاسبه دبی و هد مورد نیاز سیستم، انتخاب می‌شوند.

بیشتر...

بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم واحدهای بخار
سیستم‌های تولید و توزیع بخار، سهم بزرگی از مصرف انرژی داخلی صنایع مختلفی را به خود اختصاص می‌دهند و در نتیجه، کارکرد غیربهینه آن‌ها، منجر به اتلاف انرژی چشم‌گیری خواهد شد.

بیشتر...

بهینه سازی مصرف انرژی در بویلرهای نیروگاه‌های بخار با استفاده چیلر جذبی
یکی از منابع اتلاف حرارت در بویلرها آب داغ دورریز (Blow down) آن‌هاست. بویلرهای بخار برای کنترل میزان یون‌های محلول در آب (TDS)، ناگزیر به بلودان بخشی از آب ورودی خود هستند. معمولاً سیستم اندازه‌گیری و پایش TDS در بویلرها، در شرایطی که TDS آب از حد مجاز فراتر رود، شیر بلودان را باز کرده و آب را تخلیه می‌کند. دمای این آب در هنگام تخلیه به مخزن اتمسفریک بلودان، حدوداً ۱۰۰ درجه است و حرارت آن قابل بازیابی است.

بیشتر...

استفاده از درایو سرعت متغیرجهت بهینه‌ سازی مصرف انرژی در چاه‌های عمیق
فرآیندها و تجهیزات بسیاری در سطح صنایع مختلف از جمله صنایع نیروگاهی برای تولید گشتاور از موتورهای الکتریکی استفاده می‌کنند. این موتورها وظیفه‌ی تبدیل انرژی الکتریکی به کار مکانیکی را بر عهده دارند. موتورها براساس امکان تولید مقدار گشتاور خروجی مورد نیاز سیستم که از طریق مشخصات پمپ‌ها یا کمپرسورها و پس از محاسبه‌ی دبی و هد مورد نیاز سیستم تعیین می‌شود، انتخاب می‌شوند.

بیشتر...

بهینه‌ سازی مصرف انرژی کندانسورهای هواخنک(ACC)نیروگاهی بدون آب
یکی از اجزای اصلی نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی، سیستم خنک‌کن سیکل نیروگاه است که با توجه به نیاز سیستم و شرایط طراحی، با مکانیزم‌های متفاوت طراحی و اجرا می‌شود. با توجه به محدودیت پیش‌رو در استفاده از منابع آب، از جمله سیستم‌های خنک‌کننده‌ای که امروزه بسیار مورد توجه قرارگرفته‌است، سیستم‌های خنک‌کننده‌ی هوایی یا ACC (Air Cooled Condenser) است.

بیشتر...

سیستم کنترل دور برای بهینه سازی مصرف انرژی گیربکس برج‌های خنک‌کن
یکی از اجزای اصلی نیروگاه‌های حرارتی، سیستم خنک‌کن نیروگاه است که با توجه به نیاز سیستم و شرایط طراحی، با مکانیزم‌های متفاوت طراحی و اجرا می‌شود. از جمله سیستم‌هایی که امروزه به عنوان سیستم‌های خنک‌کن اصلی نیروگاه‌ها مطرحند می‌توان به سیستم‌های کولینگ یکبار گذر، برج‌های خنک‌کن مدار بسته و مرکب و سیستم‌های کولینگ هواخنک اشاره نمود

بیشتر...

استفاده از شفت کامپوزیت در فن های برج خنک کن و بهینه سازی مصرف انرژی
از آن‌جا كه، موتور الكتریكی فن‌ها در برج‌های خنک‌کن تر نباید در مسیر بخار آب قرار گیرد، قدرت از طریق یک شفت افقی طویل، به گیربكسی كه درست در زیر فن قرار می‌گیرد، انتقال می‌یابد.
از آن‌جا که بخار منبسط شده در توربین دیگر قادر به انجام کار و تولید توان نیست، می‌بایست حرارت باقیمانده آن تلف شود تا بار دیگر در فاز مایع قرار گیرد که بتوان آن را به سیکل بازگرداند.

بیشتر...

آینده ی سوخت های انرژی خورشیدی
ماشین هایی که نه تنها از خورشید به عنوان منبع انرژی خود استفاده می کنند، بلکه از آن برای شارژ باتری خود نیز استفاده می نمایند، تحت عنوان “The future” شناخته می شوند و در مسابقات انرژی خورشیدی که سالانه در استرالیا برگزار می گردد شرکت می کنند.

بیشتر...

انرژی های تجدیدپذیر و غیرتجدیدپذیر کدامند
اینفوگرافیک

بیشتر...

افزایش قیمت پنل خورشیدی ممکن است پروژه ها را وارد ریسک کند
به دلیل افزایش قیمت پنل‌های فتوولتائیک در ایالات‌متحده، ممکن است پروژه‌های انرژی خورشیدی در تعرفه‌های پایین، در معرض خطر قرار گرفته و با افزایش ناگهانی قیمت مواجه شوند.

بیشتر...

استانداردهای آلودگی کربن و انرژی های نو
آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)در ماه اوت سال 2015 قوانین نهایی برای محدود کردن آلودگی کربن از نیروگاه‌های موجود و جدید را صادر کرد.

بیشتر...

کاهش قیمت تجهیزات انرژی بادی و فشار بر دولت ها برای بازنگری برنامه انرژی
به گفته ی یکی از مهندسین انرژی قیمت مزارع انرژی بادی ساحلی تولید شده در بریتانیا با نیروگاه های گازی مشابه برابری می کند و هزینه ای معادل با نصف هزینه های تولید نیروگاه های اتمی Hinkley Point C را داراست.

بیشتر...

شهر برتر، خانه برتر؛ بهینه سازی مصرف انرژی
اینفوگرافیک

بیشتر...

مبدل قدرت برق سبب میشود شبکه به راحتی از انرژی های تجدیدپذیر انرژی بپذیرد
اگر سیستم های انرژی تجدیدپذیر، خود را با انرژی بیشتر از نیازشان مجهز کنند، مبدل موجود، انتقال انرژی به شبکه را آسان تر می کند.

بیشتر...

عینک های آفتابی که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند
سلول های خورشیدی آلی، انعطاف پذیر، شفاف و سبک وزن هستند و می توانند در رنگ یا شکل های دلخواه تولید شوند. بنابراین، آن ها برای انواع کاربردهایی که امکان تحققشان با سلول های خورشیدی سیلیکونی معمولی وجود ندارد، مناسب اند.

بیشتر...

انرژی های نو؛ یک گام به سمت دیزل تجدیدپذیر
مهندسان دانشگاه MIT نوعی مخمر را اصلاح ژنتیکی کرده‌اند که قادر است شکر را به چربی با کارایی به غایت بیشتر تبدیل کند، این یک مزیت است که می‌تواند تولید سوخت‌های پرانرژی تجدیدپذیری مانند دیزل را امکان‌پذیر کند.

بیشتر...

پروژه ی حرارتی انرژی خورشیدی Likana در سازمان محیط زیست شیلی تصویب شد
انرژی های تجدیدپذیر از انواع گوناگونی برخوردارند که یکی از این انواع برج های حرارتی و سیستم های متمرکز کننده ی انرژی خورشیدی است.

بیشتر...

شرکت پاناسونیک و قرار دادن سلول انرژی خورشیدی بر روی سقف خودروها
شرکت پاناسونیک آینده ی انرژی خورشیدی را در قرار دادن آن در سقف خودروها دیده است.

بیشتر...

حفر عمیق دریا، سبب توسعه فناوری انرژی خورشیدی اما یک هزینه برای طبیعت!
نظرات گسترده دانشمندان مواد، نشان می دهد یک راه حل پایدار برای پنل خورشیدی تولید شده در کنار دریا وجود دارد چرا که استخراج از معادن برای آن یک مسئله ی با اهمیت است. دانشمندان

بیشتر...

برج های بلند بتنی، می توانند به گسترش انرژی بادی در سراسر کشور کمک کنند
در منطقه ی بادخیزی که به صورت نوار آبی جبهه ی شرق از رشته کوه راکی تا جنوب دریاچه ی بزرگ می پیماید سپس دور آرکانزاس گردیده و تا جنوب تگزاس کشیده می شود؛ پتانسیل نصب توربین بادی با ارتفاع 80 متر بالای زمین ایجاد میکند.

بیشتر...

معروفترین منابع انرژی های تجدیدپذیر
اینفوگرافیک

بیشتر...

ساخت توربین بادی به شکل یک درخت مصنوعی
پتانسیل توربین بادی به طور گسترده، برای تولید انرژی الکتریکی به خوبی بر همگان آشکار شده است. در حقیقت به پیشنهاد انجمن انرژی بادی آمریکا با 583000 توربین بادی ساحلی، می توان انرژی الکتریکی کل ایالات متحده را تامین کرد.

بیشتر...

قهرمان سوخت فسیلی منتخب دونالد ترامپ برای اداره انرژی های تجدید پذیر
دیوید سیمونز با هدف کاهش 50 درصدی بودجه، معاون وزارت انرژی و انرژی های تجدیدپذیر خواهد شد.

بیشتر...

رشد برق در حوزه‌ی انرژی‌های تجدید پذیر در استرالیا
17درصد از برق استرالیا در سال 2016 از انرژی های تجدید پذیر تامین شده است که این مقدار 14 درصد بیشتر از سال پیش است اما صنعت اخطار داده‌است که اگر این روند رشد ادامه یابد، قطعا به حمایت و سیاست خاصی نیاز است

بیشتر...

استفاده از پر پرندگان به عنوان سوخت زیستی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر
اگر سری به آمارها بزنید، خواهید دید که سالیانه حجم عظیمی از زباله ها از صنعت طیور تولید می شود که این میزان به 11 میلیارد پوند می رسد.

بیشتر...

ورود انرژی خورشیدی و منابع تجدیدپذیر به کشور هند
برخی از ارزانترین انرژی‌های جهان که انرژی خورشیدی می‌باشد در حال ورود به هند می‌باشند که این مطابق اهداف نخست وزیر کشور هند، در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر است.

بیشتر...

کویینزلند تولید 50 درصد انرژی های تجدیدپذیر را هدف خود قرار داد
ایالت کویینزلند قصد دارد تا سال 2030 نیمی از انرژی مورد نیاز خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین نماید بدین منظور این کشور اقدام به برگزاری مزایده 400 مگاواتی برای رسیدن به خواسته‌ی خود کرده‌است.

بیشتر...

سیستم های ردیاب خورشیدی همراه با بزرگترین سیستم پنل خورشیدی
یک شرکت آلمانی اقدام به احداث نیروگاه خورشیدی در آمریکا کرده است که در این پروژه بزرگ ترین سیستم خورشیدی به همراه ردیاب خورشیدی برای به دام انداختن حداکثر انرژی و رسیدن به حداکثر بازده ایجاد گردیده است.

بیشتر...

مزارع انرژی بادی : تولید کننده توان در آینده‌ای نزدیک
چگونه می‌توان دسته‌ای توربین بادی هوابردی شبیه به بادبادک را که در ارتفاعات بالا نسبت به سطح زمین قرار دارند و از طریق کابل‌های نانو لوله به زمین ‌متصل‌اند ‌پروژه‌ای به منظور تولید توان در سطح ملی ایجاد نمود؟

بیشتر...

رشد پایدار پیش رو برای انرژي خورشیدی چین در نیمه ی دوم سال 2017
صنعت pv انرژی خورشیدی چین رشد سریع خود را در طول 2017 حفظ کرده است و انتظار می رود همانند پیشرفت فزاینده ی حال حاضر فن

بیشتر...

سوختن بال پرندگان، نتیجه ی پروژه های انرژی خورشیدی در امتداد اقیانوس آرام
فعالان حقوق حیوانات خواستار تحقیق درباره ی تعداد پرندگانی هستند که در نتیجه ی بهره وری از انرژی خورشیدی می میرند. موارد بیان شده در زیر ادعا می کند که پنل های خورشیدی ساخته شده در مسیر حرکت پرندگان مهاجر صدمات جدی به آن ها وارد می کند.

بیشتر...

چالش ۲۰۳۰: افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر
همه ساختمان‌های جدید، پیشرفت‌ها و بازسازی‌های بزرگ باید تا سال 2030 عاری از کربن باشند.

بیشتر...

دانمارک تمام یارانه‌های انرژی های تجدیدپذیر را متوقف می‌کند
پس از 4 دهه تکیه بر یارانه و بسیار زودتر از آنچه تصور می‌‌شد، انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور دانمارک به مرحله‌ی رسیده‌است که می‌‌تواند برای زنده ماندن وابسته به یارانه‌ی دولتی نباشد و به خود تکیه نماید.

بیشتر...

انرژی های تجدیدپذیر: کمک مایکروسافت به منابع مالی برق سبز ریزشبکه ها
شتاب دهنده ی سرمایه گذاری ریزشبکه یا MIA، در صدد تامین 50 میلیون دلار از سال 2018 تا 2020 برآمده است. این سیستم با اعطای وام و دیگر کمک های مالی از بانک های توسعه سبب جذب سرمایه های فردی در جهت انتقال انرژی های تجدیدپذیر از روی شبکه های تولید برق کوچک می گردد.

بیشتر...

انتقال توسعه بخش انرژی بادی چین به نواحی جنوبی
طبق تجزیه و تحلیل های انجام شده توسط یک رسانه در کشور چین (ZhongDian)میانگین ساعات بهره برداری برای انرژی بادی و تجهیزات آن در چین، طی چند سال متوالی، کاهش یافته است.

بیشتر...

پنل خورشیدی: نانوشیارهای موجود در سلول های خورشیدی
شیار های نانوسازه در سلول های انرژی خورشیدی پرواسکایت از طریق نوعی از ریزبینی پویشی که در تصویر سمت راست بصورت شماتیک آمده است قابل نمایش است.

بیشتر...

کانادا 66 درصد از انرژی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین می‌کند
طبق گزارشات اخیر کانادا 66 درصد از انرژی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین می‌کند. این کشور با تولید 10 درصدی، دومین کشور تولید کننده ی انرژی برق آبی جهان است.

بیشتر...

چرا انرژی خورشیدی را انتخاب کنیم؟
اینفوگرافیک

بیشتر...

نگاهی به انرژی خورشیدی و رویکرد‌های گوناگون آن
انرژی خورشیدی در طول دهه‌ ی گذشته تبدیل به یک تجارت بزرگ شده است و هزینه ‌های مربوط به آن کاهش و کاربرد آن به عنوان صنعتی پر رونق افزایش یافته که برخی سرمایه گذاران را سودمند و برخی دیگر را متضرر گردانیده است.

بیشتر...

ذخیره سازی انرژی خورشیدی با بازدهی بیش از قبل
محققان دانشگاه صنعتی چالمرز در سوئد به ذخیره ی انرژی خورشیدی در یک مایع شیمیایی به صورت کارآمد دست یافته اند.

بیشتر...

بهترین پروژه های انرژی های تجدیدپذیر که در اکسپو 2017 خواهند بود
نمایندگان 115 کشور دنیا و 18 سازمان بین المللی برای بحث پیرامون کاهش انتشار کربن دی اکسید، حفاظت از محیط زیست و ترویج سبک زندگی با راهکارهای کارآمد برای انرژی مصرفی از تاریخ 10 ژوئن تا 10 سپتامبر در قلب اوراسیا گردهم خواهندآمد. مشارکت کشورها در اکسپو 2017 از دستاوردهای فنی اخیر در زمینه ی انرژی های تجدیدپذیر با هدف مقابله با چالش های جهانی انرژی، رونمایی خواهدکرد

بیشتر...

توربین بادی پوشیده شده از صفحات خورشیدی، در دانشگاه لیورپول
محققان از ترکیب صفحات خورشیدی با توربین بادی معمول دست به توسعه و ابتکاری جدید در انرژی های تجدیدپذیرزدند، این تیم تحقیقاتی این سیستم جدید را برای پاسخ به منتقدانی که اظهار می کنند توربین بادی صرفا در صورت وجود باد به تولید انرژی مشغول اند و در صورت عدم وجود باد کارایی مفید ندارند، ایجاد نموده اند

بیشتر...

انتقال داده های تکنولوژیکی از حوزه ی نفت و گاز به انرژی بادی
سرویس مهیاکننده ی تحلیل داده که پیش از این با کمپانی های نفت و گاز به طور وسیعی قراردادهای همکاری بسته است، اخیرا به دنبال انتقال تجارب خود در حوزه ی بادی است. صنایع اطلاعات زیادی نسبت به قبل جمع آوری کرده اند که کمپانی های انرژی از این قضیه مستثنا نیستند. بر اساس تخمین ها، تعداد داده های سکوهای نفتی فراساحلی در روز به حدود 2 ترابایت می رسد. این کمپانی ها به منظور بررسی داده ها در فرآیندهای تجاری به یک سری سرویس های تحلیل داده ای مجهز شده اند. امروزه این سرویس ها به دنبال روشی برای انتقال تجاربشان در حوزه ی نفت و گاز به انرژی بادی به منظور پیشی گرفتن در بازارهای جهانی هستند.

بیشتر...

کاهش هزینه های باد_ تولید بیشتر انرژی خورشیدی
انرژی های تجدیدپذیر با کاهش هزینه های ساخت مزارع بادی و خورشیدی، از بزرگترین منابع در تولید برق در سالی که گذشت، بوده اند. بر اساس گزارش منتشر شده محیط زیست سازمان ملل متحد، مرکز مالی انرژی های نو فرانکفورت و بلومبرگ، انرژی پاک 55 درصد از تمام ظرفیت های جدید اضافه شده

بیشتر...

بررسی پنل خورشیدی شناور و نحوه عملکرد آن
در سال های اخیر رشد گسترده ی بهره بری از تاسیسات بادی منجر به کاهش چشمگیر هزینه های تولید برق از منابع انرژی های تجدیدپذیر شده است. همچنین مزارع بادی مستقر بر روی دریا نیز در بخش های مختلف جهان رواج یافته اند،

بیشتر...

افت قیمت در سیستم فوتوولتائیک انرژی خورشیدی
به دنبال پیشرفت های فنی و تکنولوژی در ماژول های فوتوولتائیک انرژی خورشیدی، پیشرفت تولید، صرفه ی مقیاس و کاهش در قیمت های BOS ، وزن متوسط جهانی قیمت نصب فوتوولتائیک هایی با مقیاس های بهره بر، می تواند تا 57 درصد بین سال های 2015 تا 2025 سقوط داشته باشد.

بیشتر...

معرفی اختصاری پنج نیروگاه خورشیدی بزرگ جهان
با وجود رکود اقتصادی در آمریکا ، تقاضای انرژی خورشیدی در این کشور به صورت فزاینده است. به لطف مشوق های مالیاتی، کمک های مالی و آگاه سازی عمومی برای حرکت به سمت انرژی خورشیدی همچنان ادامه دارد.

بیشتر...

هند و ایجاد بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی جهان
کشور هند در مسیر چهارراه تاریخ و تکنولوژی قرارگرفته است. حدود 1.2 میلیارد نفر مردم در این کشور زندگی می کنند. این کشور برای ساخت جامعه ای مدرن تلاش می‌کند که می توان برخی تغییرات از نسل فودالیسم را در این کشور مشاهده نمود. یکی از نقاط کلیدی تحقق این هدف و شکوفایی اقتصادی، دسترسی به انرژی برق مقرون به صرفه است، بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای رسیدن به این هدف، احداث نیروگاه های زغال سنگ را مد نظر خود قرارداده اند چرا که این سوخت به عنوان سوختی نسبتا ارزان به وفور یافت می شود. با نزول قیمت انرژی خورشیدی، این منبع به عنوان گزینه ای برای جایگزینی منابع فسیلی از قبیل زغال سنگ در نظر گرفته شد.

بیشتر...

طراحی توربین بادی با الهام از بال های مرغ مگس خوار
پس از طراحی مرسوم توربین بادی در چند سال اخیر، این بار با الهام از حرکات مرغ مگس خوار هنگام پرواز، ماشین بادی توسط شرکت تایر طراحی شد که پتانسیل برق رسانی در حوزه محلی را دارد.

بیشتر...

شرکت زیمنس و حرکت به سوی توربین بادی +10mw
شرکت زیمنس طی 5 سال آینده از پلت فرم توربین بادی خود رونمایی خواهدکرد(اشاره به توربین بادی 10 مگاواتی با هزینه ی 80 یورو برای هر مگاوات ساعت به عنوان هدف در سال 2025).

بیشتر...

تعمیرات و نگهداری توربین بادی
امروزه شمار توربین بادی موجود در جهان که به تعمیر و نگهداری نیاز دارند به بیش از صد هزار عدد می رسد. چنانچه متصدیان به منظور افزایش بهره وری توربین های موجود، بجای تجدیدنظر، اقدام به طراحی اصولی کنند، این نیاز به تعمیر و نگهداری کاهش خواهدیافت.

بیشتر...

مزرعه انرژی بادی با توان تامین یک کشور کوچک که در چین اغلب بی استفاده است
مزرعه بادی جویگان ، در مرز صحرای گبی، نمادی از تلاش چین برای تسلط بر بازار انرژی های تجدید پذیر است. این مزرعه بادی با بیش از ۷۰۰۰ توربین بادی، از بزرگترین مزارع بادی جهان است که قادر به تامین برق مورد نیاز یک کشور کوچک می باشد.

بیشتر...

طراحی پره‌های بزرگتر از 2 برابر طول زمین فوتبال برای توربین بادی فراساحلی
همان طور که در شکل می ‌بینید تاد گریفیث مقطع یک پره 200 متری توربین بادی فراساحلی را نشان می دهد که زیر نظر دپارتمان انرژی آمریکا تعریف شده است. توربین‌های بادی عظیم الجثه می ‌توانند به عنوان مبنایی برای نصب توربین های بادی 50 مگاواتی در سال پیش رو باشند. مرکز تحقیقاتی ملی سادینا، طراحی پره توربین بادی فراساحلی، 50 مگاواتی با قیمت پایین را به عنوان چالشی جدید در دستور کار خود قرار داد، این توربین بادی پره‌هایی با طول بیش از 200 متر (650 پا) معادل تقریبا دو و نیم برابر پره های موجود نیاز دارد. در این پروژه تیمی متشکل از دانشگاه ویرجینیا، محققیانی از دانشگاه ایلیونز، دانشگاه کلورادو، شرکت ژنرال الکتریک، وستاس و زیمنس رهبری پروژه را بر عهده دارند.

بیشتر...

بررسی اشتغال در زمینه انرژی های تجدیدپذیر
در سال 2015، اشتغال زایی در زمینه‌ی انرژی های تجدیدپذیر حدود 5 درصد رشد داشته است، با توجه به تخمینIRENA (همانطور که در شکل مشاهده می شود)، در بخش سلول‌های فوتوولتائیک و انرژی بادی بازارکار پویاتر است، این در حالی است که بیشترین عرضه‌ی اشتغال در دو شاخه‌ی سلول‌های فوتوولتائیک و سوخت‌های زیستی بوده‌است، علاوه بر این در بخش آبی، در مقیاس بزرگ 3/1 میلیون شغل به صورت مستقیم در سال 2015، ایجاد شده ست.

بیشتر...

ظرفیت جهانی نصب و راه اندازی صنعت انرژی بادی
سال 2015 از نظر نصب حدود 60 گیگاوات و از نظر راه اندازی با بیش از 63 گیگاوات ظرفیت جدید انرژی بادی، سالی بی‌سابقه بود. طبق آخرین گزارشات در سال 2014، ظرفیت توربین‌های نصب شده 51.7 گیگاوات اعلام شده‌است.

بیشتر...

طراحی نوآورانه و کاربردی هفت مدل توربین بادی
طبق اعلام انجمن بین المللی انرژی در هفته گذشته، برای اولین بار در جهان تولید منابع انرژی های تجدیدپذیر تحتالشعاع منابع فسیلی قرارگرفت. در این میان انرژی بادی درصد زیادی از منابع تجدیدپذیر را به خود اختصاص داد و همین طور با وجود نوآوری‌های فناورانه اخیر در طراحی توربین باد، این حوزه سریع ترین رشد را در زمینه انرژی پاک دارد.

بیشتر...

ابزاری جهت اندازه گیری عملکرد نیروگاه بادی و نیروگاه خورشیدی
اخیرا محققان موفق به ساخت ابزاری توانمند شدند که قادر است بصورت آنلاین انرژی تولیدی در مزرعه انرژی بادی و انرژی خورشیدی را تخمین بزند. هدف از ساخت این ابزار، پیش‌بینی راحت خروجی منابع انرژی های تجدیدپذیر در دو حوزه‌ی آکادمیک و صنعت است.

بیشتر...

حفاظت از پرندگان در برابر خطرات توربین‌ بادی
میزان تأمین انرژی برق در آمریکا از طریق انرژی بادی، در سال 2013 حدود 5/4 درصد بوده است که پیش‌بینی می‌شود ضمن پیشرفت چشمگیر این میزان تا سال 2050، تأمین 35 درصد از تقاضای برق کشور نیز به این روش اختصاص یابد.

بیشتر...

اولین مزرعه‌ انرژی بادی فراساحلی مجهز به توربین‌ بادی با طول ۷۳ متر
آمریکا مصرف‌کننده‌ی مقدار زیادی انرژی است. بر اساس مستندات، این مقدار به 18درصد انرژی مصرفی کل جهان می‌رسد و با توجه به افزایش میزان تقاضا به طور پیوسته بیشتر نیز می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم بخش وسیعی از انرژی مصرفی در کشورهای مختلف از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود؛ منبع غیر‌قابل بازگشتی که سالانه مقادیر بسیار زیادی از گاز کربن‌دی‌اکسید را وارد هوا می‌کند. از همین‌رو مزرعه‌های انرژی بادی، به عنوان جایگزینی مناسب و امیدبخش برای تولید انرژی(به ویژه تولید برق) مورد توجه صنعتگران و تولیدکنندگان کشورهای مختلف قرار می‌گیرند.

بیشتر...

توربین بادی: روند رشد و توسعه تکنولوژی
ظرفیت نامی توربین بادی ، ارتفاع‌هاب و قطر روتور همگی در یک بازه بلند مدت به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.

بیشتر...

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در بخش ساختمان
بخش بزرگی از انرژی تولیدی در کشور در ساختمان‌ها و به منظور تولید شرایط آسایش دمایی هزینه می‌شود. این امر نه تنها هزینه زیادی را به اقتصاد برای تولید این انرژی تحمیل می‌کند، از قدرت صادرات کشور در زمینه انرژی نیز می‌کاهد، چراکه بخش زیادی از تولید در داخل مصرف می‌شود. این درحالیست که بخش قابل توجهی از این سرمایه، در اثر کم‌توجهی به بحث بهینه‌سازی سیستم‌های تاسیسات مکانیکی به هدر می‌رود.

بیشتر...